интервюта и отзиви

„Елизабет Финч“ е задълбочен роман, посветен на философията и историята на изкуствата, който същевременно забавлява

Нито Джулиан Барнс, нито неговата героиня Елизабет Финч ще размахват пръст и ще поучават читателя, пише Тамара Вълчева във в-к „Капитал“. Напротив, в традицията на добрата английска литература той е зареден с доза скептицизъм и хумор.

Тимъти Снайдър: Украйна защитава всички нас

Путин воюва не само с Украйна, но и със Запада. Ако окажем подкрепа на Украйна, това няма да е нищо неочаквано за него. Той вярва, че целта на войната е не просто да се унищожи Украйна, но и да се покаже колко слаби и неспособни да се защитават са нашите общества. Не поемаме особено голям риск, ако покажем, че наистина ни е грижа за демокрацията и че разбираме колко недопустимо е Украйна да загуби.

Да измамиш смъртта – интервю с Матю Фицсимънс

Научната фантастика има свойството да бъде прекалено оптимистична спрямо темповете на промяна. Действието в „Констанс“ се развива през 2040 г. Запитах се как се е променил животът ни през последните двайсет години и предвидих подобно ниво на промяна. А, да, и има клонинги…

„Във времена на пандемия да казваш истината е особено изпитание“ – д-р Санджай Гупта

В интервюто си за д-р Неделя Щонова в „Духът на здравето“ по bTV д-р Санджай Гупта разказва защо е написал „Световна война C-19“, как да се предпазим от този и следващи опасни вируси и колко фрагментирано е обществото.

Питър Хелър за радостта от живота сред природата, заплахата от климатичен апокалипсис и социалните последици от пандемията

Главният герой в най-новия трилър на Хелър прекарва много време в реките на Колорадо като инструктор по риболов. Но той трябва да се справя с проблемите, възникнали от мутиращ вирус (книгата е написана преди появата на Делта и Омикрон), както и с невижданите начини, по които пандемията изкривява обществата.

Д-р Санджай Гупта пред bTV: Използваме целия си мозък, но трябва да го поддържаме

Има моменти в живота, когато чувстваш огромно отчаяние. Всеки човек е различен. Преди години открих, че когато си навън сред природата, се чувстваш генерално по-добре и за това си има причини. Фитонцидите, които непрекъснато се отделят от растенията и дърветата, служат като детоксикатори.

Scroll to Top